III Niedziela wielkanocna w naszej parafii

2024-04-14

15 kwietnia 2024

14 kwietnia wiele się działo:

- VIII Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W tym roku organizatorzy zachęcali nas do lektury Dziejów Apostolskich, których fragmenty mogliśmy usłyszeć przed i po każdej Mszy św. Niektórzy skorzystali! Dziękuję Paniom lektorkom świeckim za zaangażowanie: Bogusławie Pleger, Alicji Dziegielewskiej, Elżbiecie Konkol, Krystynie Kościelskiej, Barbarze Brzezińskiej, Ewie Domeradzkiej-Miotk i Ewie Okrój.

A przy wyjściu z kościoła można było również zabrać karteczkę siglami fragmentów Dziejów Apostolskich do przeczytania i rozważenia. Też niektórzy skorzystali.

- przeżywaliśmy 1058. Rocznice Chrztu Polski. Na Mszach świętych odnowiliśmy Przyrzeczenia Chrzcielne.

- a po Mszach świętych mogliśmy wesprzeć hospicja, w ramach akcji Pola Nadziei na Pomorzu, wrzucając datek woluntariuszom ubranym w żółte koszulki. Bóg zapłać za ten dar serca.

Była to piękna niedziela wielkanocna, która na zdjeciach utrwaliła Kasia Matusiak - bóg zapłać :)

Ciekawostki o parafii

Poznaj obecne i historyczne fakty

178 0.065053939819336