CHÓR MIESZANY

„Laudate Dominum”

Chór „Laudate Dominum” rozpoczął swoją działalność 19 września 2012 r. Inicjatorem powstania zespołu, przy wsparciu ks. proboszcza Piotra Żyndy, jest p. Organista – Wiesław Tyszer.

Zarząd chóru tworzą:

Prezes chóru: Barbara Tyszer

Zastępca Prezesa: Zofia Łyskowska

Skarbnik: Krystyna Walkusz

Dyrygent : Wiesław Tyszer

Duchowym Opiekunem jest:  ks. proboszcz Piotr Żynda

Nazwa Chóru pochodzi od słów Psalmu 117: „ Laudate Dominum omnes gentes, laudate eum omnes populi.” czyli: „Chwalcie Pana wszystkie narody, wychwalajcie Go wszystkie ludy.”

Obecnie zespół liczy 34 osoby. Tworzą go ludzie z różnych środowisk: nauczyciele, uczniowie, kierowcy, budowlańcy, emeryci. Mimo dużej różnicy wieku, wśród Chórzystów panuje miła atmosfera. Wszystkich nas łączy jeden cel – śpiew na chwałę Pana Boga.

Chór „Laudate Dominum” nie wchodzi w żadne struktury stowarzyszeń muzycznych.

Próby chóru odbywają się w każdą środę po Mszy św. wieczornej ok. 19:10 w salce na I piętrze domu parafialnego (wejście od strony biura). Czasem zwoływane są dodatkowe próby w piątek po Mszy św. wieczornej. Organizowane są również warsztaty muzyczne podczas wyjazdów rekreacyjnych.

Niektóre uroczystości z udziałem chóru:

- rocznica powstania parafialnego Klubu „S”;

- 30 rocznica powstania naszej parafii;

- Msza św. w kaplicy wojskowej par. św. Wojciecha w Wejherowie (wraz z parafialną orkiestrą dętą);

- liturgiczne wspomnienie św. Cecylii;

- „Lucenarium” – uroczyste rozpoczęcie kolejnych niedziel adwentu;

- odpust parafialny;

- Msze św. ślubne naszych parafian;

- parafialny koncert kolęd wraz z orkiestrą dętą.

Gościnnie śpiewaliśmy repertuar kolędowy w parafiach: św. Anny w Wejherowie, św. Ottona w Kostkowie i  Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kosobudach. Śpiewaliśmy również podczas uroczystości patriotycznej z okazji 69 rocznicy wyzwolenia Wejherowa w Kolegiacie św. Trójcy.

Istnieje możliwość uświetnienia przez chór kościelnych uroczystości rodzinnych naszych parafian, w tym celu prosimy o kontakt z p. Organistą.

Więcej informacji na stronie internetowej chóru chorlaudatedominum.ehost.pl