Biuro parafialne czynne:

• we wtorki od 16.30 do 17.30
  • w czwartki od 16.30 do 17.30
  • 2 maja w czwartek Biuro parafialne będzie nieczynne.
  •

W związku z wejściem w życie Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim informujemy, że świadectwo chrztu i kopia aktu chrztu mogą zostać wydane wyłącznie osobom, których akt dotyczy, jeżeli są pełnoletnie, oraz, w przypadku aktu osób małoletnich, ich rodzicom lub prawnym opiekunom. Inne osoby mogą je otrzymać wyłącznie na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez wyżej wymienione osoby (pobierz druk). Nie wysyłamy dokumentów na podstawie prośby mailowej. Dokumenty państwowe nie są wydawane przez internet, a jak już są przetwarzane to przy użyciu profilu zaufanego. Parafia takimi możliwościami nie dysponuje. Dlatego można odebrać dokumenty bezpośrednio w kancelarii.

Podobne zasady obowiązują przy wydawaniu świadectwa i kopii aktu małżeństwa i innych zaświadczeń (np. zaświadczeń dla chrzestnych, opinii o religijności itp.). Świadectwa i kopie aktów chrztu i małżeństwa osób zmarłych oraz świadectwo i kopia aktu zgonu mogą także być wydawane krewnym, spadkobiercom lub innym osobom, które wykażą interes prawny.

Więcej na temat RODO w parafii znajdziesz TUTAJ.

Ciekawostki o parafii

Poznaj obecne i historyczne fakty

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Wejherowie

ul. Ks. Zygmunta Malińskiego 1